Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
logo
Dzieci siedzące przy stole z poczęstunkiem

Październikowe wydarzenia w Przedszkolu Miejskim nr 2

08
/
11
/
2019

1 października Przedszkole Miejskie nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu rozpoczęło realizację autorskiego programu „Lepiej zapobiegać niż leczyć” mającego na celu promowanie zdrowego trybu życia, wspomaganie całościowego rozwoju dziecka oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań dzieci w wieku przedszkolnym we wszystkich sytuacjach życiowych.

Obecnie dzieci bawią się i opanowują nowe umiejętności podczas działań w obszarach: zabawy ruchowe z elementami zumby, joga, logopedia, zdrowe odżywianie, wspieranie harmonijnego rozwoju dziecka ze szczególnym uwzglednieniem rozwoju emocjonalnego i społecznego.


„Biało-czerwone zawody sportowe”

9 października wszystkie dzieci bawiły się podczas „Biało-czerwonych zawodów sportowych”, które zorganizowano realizując kolejne zadanie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”.


„Uśmiechnięty Dzień Edukacji Narodowej”

14 października w  Przedszkolu Miejskim nr 2 odbyła się w uroczystość „Uśmiechnięty Dzień Edukacji Narodowej”. Punktualnie o godz. 10.00 wszyscy zgromadzeni zostali przywitani przez panią dyrektor i zaproszeni do wysłuchania widowiska słowno-muzycznego zadedykowanego wszystkim tworzącym przedszkolną rodzinkę. Szczególnie miło zostali przywitani emerytowani pracownicy naszego przedszkola. Wśród piosenek i  płynących życzeń miło upłynął wspólnie spędzony czas.


„Akademia Bezpieczeństwa Malucha”

16 października w przedszkolu odbyła się uroczystość podsumowująca pilotażowy etap wdrażania autorskiego programu „Akademia Bezpieczeństwa Malucha”, którego  pierwsze  zajęcia odbyły się 15  marca 2019 roku.

Inicjatywa opracowania programu zrodziła się ze współpracy przedszkola z Panią Ewą Ryłko i Stowarzyszeniem Motocyklowym „Dawcy Uśmiechu” oraz Panem Sławomirem Dębskim reprezentującym MSKS „Zagłębie” i Zagłębiowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu.

Całość działań została objęta patronatem „Pomoc to moc - społeczna odpowiedzialność PZU”.

Podczas spotkań przedszkolaki poznawały zasady powiadamiania służb ratunkowych i w aranżowanych scenkach sytuacyjnych zgłaszały zdarzenia, wybierając właściwe numery. Zapoznały się z „pozycjami ułożenia poszkodowanego”, by następnie w praktyce sprawdzać swe umiejętności.

Poznawały zasady ruchu drogowego i informacje  płynące z symboliki znaków drogowych. Miały praktyczną okazję  uczestniczyć w akcji ewakuacyjnej pod okiem koordynatora grupy, wcześniej zdobywając wiedzę w zakresie rozpoznawania sytuacji prowadzących do pożaru.  

Ostanie z  zajęć cyklu poświęcone było zagrożeniom płynącym z łamania bezwzględnego zakazu samodzielnego stosowania lekarstw przez dzieci.

W trakcie uroczystości z udziałem przedstawicieli będzińskich przedszkoli wychowankowie przedszkola przedstawili scenki sytuacyjne, podczas których mogli pochwalić się umiejętnościami i zdobytą wiedzą, a przy okazji przekazać ją swym rówieśnikom.

(zdjęcia opublikowano dzięki uprzejmości Powiatu Będzińskiego).


Październikowe odwiedziny w bibliotece

Przez cały październik wszystkie grupy odwiedzały Filię nr 7 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie mającej siedzibę na osiedlu Zamkowym.

Tematem przewodnim spotkań było zapoznanie dzieci z biblioteką i jej księgozbiorem, zasadami korzystania z książek.

Spotkania w bibliotece nie mogły się odbyć bez głośnego czytania i tak oto dzieci wysłuchały bajki pt.: „Kicia Kocia w Bibliotece”.

Przedszkolaki chętnie odpowiadały na zagadki oraz opowiadały o swoich ulubionych książkach, które czytają z najbliższymi. Na koniec zajęć przedszkolaki kolorowały przygotowane kolorowanki.


31 października odbył się „Bal halloweenowy”. W trakcie zabawy dzieci poznawały tradycje związane z obchodami święta oraz wzbogacały zasób słownictwa śpiewając piosenki w języku angielskim, rozwiązując zadania, wykazując tym samym umiejętność „rozumienia prostych poleceń w języku nowożytnym i reagowania na nie”.

Przedszkolaki popisały się wielką kreatywnością przygotowując wraz ze swymi najbliższymi dynie zdobiące w tym dniu przedszkole.

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się