Baner podziemia
Baner Będzin - strona główna
logo

Osiągnięcia Przedszkola Miejskiego nr 5

17
/
06
/
2020

W roku szkolnym 2019/2020 Przedszkole Miejskie nr 5 im. Króla Maciusia Pierwszego w Będzinie brało udział w wielu akcjach i projektach edukacyjnych dla przedszkolaków.

Wśród nich między innymi były takie projekty jak „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, którego celem było przekazywanie najmłodszym miłości do książek. Dzieci wraz z nauczycielem wybrały grupową maskotkę – Misia, który odbywał czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. W akcję zaangażowani byli również rodzice.

Kolejną akcją był projekt „Zdrowo i sportowo” – przedszkolaki podczas pobytu w przedszkolu spędzały aktywnie czas, zgodnie z celem głównym akcji czyli aktywizacją ruchową dzieci do 10 roku życia. Zajęcia ruchowo – sportowe to dla przedszkolaków sama przyjemność dlatego z wielką chęcią brały aktywny udział w zajęciach.

 Pamiętajmy:

Celem nie jest wychowanie mistrza. Celem jest wychowanie ludzi kochających sport i aktywne spędzanie czasu.

Przedszkole Miejskie nr 5 im. Króla Maciusia Pierwszego w Będzinie brało również udział w międzynarodowym projekcie czytelniczym „Magiczna moc bajek”. Głównym celem projektu było promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.

Certyfikat udziału w akcji

Certyfikat udziału w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym

Certyfikat wzorowej placówki

Wyślij link mailem
  • Pdf
  • Drukuj
  • Powrót
  • Wypowiedz się