Nauka gry w szachy, programowanie w języku Scratch, czy myślenie wizualne – to tylko niektóre z wielu metod, które, używane odpowiednio w szkole, mogą znacząco podwyższać efekty kształcenia. Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu zaprasza wszystkich zainteresowanych - dyrektorów szkół, pracowników referatów oświaty i kuratoriów, a także nauczycieli - do uczestnictwa w wydarzeniu poświęconemu tym i innym rozwiązaniom. Zagadnienia te zostaną poruszone podczas konferencji warsztatowej „Dyrektor Liderem Nowoczesnej Edukacji”, która odbędzie się w czwartek 24 listopada br. w siedzibie Humanitas w Sosnowcu (ul. Kilińskiego 43).
Konferencja „Dyrektor Liderem” jest wydarzeniem cyklicznym, zainicjowanym w 2015 roku, a jej tematyka uzależniona jest od aktualnych potrzeb nowoczesnej oświaty. Wcześniejsze spotkania oscylowały wokół zagadnień ważnych z punktu widzenia funkcjonowania współczesnej szkoły i odbywały się pod nazwą: „Dyrektor Liderem Bezpieczeństwa” i „Dyrektor Liderem Zarządzania”. Tym razem celem planowanej konferencji, adresowanej m.in. do dyrektorów szkół oraz naczelników wydziałów edukacji, jest rozpropagowanie idei nowoczesnej edukacji i zwrócenie uwagi osób zarządzających placówkami oświatowymi na konieczność wykorzystywania w procesie edukacyjnym nieszablonowych metod nauczania.
Tematyka listopadowego wydarzenia dotyczy między innymi zmian w podstawie programowej kształcenia informatycznego, szczególnie wokół programowania wizualnego, praktycznych aspektów programowania w języku Scratch, czy programowania w szkole w aspekcie finansowym i organizacyjnym. Ważnym elementem merytorycznym konferencji będzie omówienie nowych metod i sposobów nauczania w tym myślenia wizualnego, metody WebQest, czy wykorzystania nauki gry w szachy w nauczaniu matematyki.
Eksperci zaproszeni przez WSH do udziału w konferencji, przy pomocy różnorodnych metod będą przekonywali uczestników o tym, że najbardziej skuteczne, a przy tym absorbujące uczniów jest nauczanie przez doświadczanie. Taka atmosfera panować będzie zarówno w trakcie wystąpień ekspertów na forum wspólnym, jak również w trakcie warsztatów tematycznych, podczas których uczestnicy konferencji będą pracować określoną dla danego warsztatu metodą.
Szczegółowy program oraz formularz zapisu na konferencję znajdują się na stronie internetowej Wyższej Szkoły Humanitas pod adresem www.humanitas.edu.pl