Będzińska Akademia Małego Sportowca to projekt sportowy Prezydenta Miasta Będzina adresowany do dzieci – mieszkańców Będzina z roczników 2017 i 2018, wprowadzający przedszkolaki w świat sportu, zabaw i gier ruchowych.
Start projektu 4 marca 2024.
Zajęcia sportowe prowadzone przez BAMS są dla wszystkich uczestników bezpłatne. Zapisy odbywać się będą w przedszkolach, do których uczęszczają dzieci. od czwartku 15 lutego 2024 roku.
Będzińska Akademia Małego Sportowca oferuje:
- Cykliczne, zorganizowane profesjonalnie, ogólnorozwojowe zajęcia ruchowo-sportowe dla przedszkolaków z elementami gier zespołowych – piłka nożna, siatkówka oraz sportów indywidualnych – judo, kickboxing;
- Zajęcia prowadzone w salach gimnastycznych będzińskich szkół podstawowych do 20 czerwca 2024 roku;
- Program realizowany w wymiarze jednych zajęć tygodniowo w grupach maksymalnie 25-osobowych. Czas trwania zajęć jednej grupy to 45 minut;
- Zajęcia związane z koordynacją, zwinnością, techniką ćwiczeń funkcjonalnych i oczywiście dużą dawką zabawy;
- Liczne gry i zabawy ruchowe mają być gwarancją prawidłowego rozwoju fizycznego i motorycznego każdego dziecka;
- Program uwzględnia ciekawe i dynamiczne scenariusze zajęć;
- Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi, dbającą o bezpieczeństwo maluchów;
- BAMS podkreśla zasadę: dziecko nie musi zostać mistrzem, ale może stać się zdrowym i sprawnym człowiekiem;
- BAMS zaprasza wszystkie dzieci, nie tylko mające szczególne predyspozycje do uprawiania sportu, ale także te, które po prostu pragną być zdrowe, zadbać o sprawność, dobrze się bawić, nabywać nowe znajomości i różne cenne umiejętności, kształtować swój charakter.
Co zyskuje dziecko, biorąc udział w zajęciach BAMS:
Głównym celem programu zajęć w ramach Będzińskiej Akademii Małego Sportowca jest kształtowanie u przedszkolaków zainteresowania ruchem i kulturą fizyczną, zaspokojenie potrzeby spontanicznej aktywności fizycznej, a także przygotowanie do podejmowania regularnego ruchu teraz i w późniejszych latach.
Sprzyja to ogólnemu rozwojowi dzieci, co przydaje się w codziennym życiu teraz i w przyszłości, ale także przy ewentualnym uprawianiu sportu w późniejszym wieku. Taka forma aktywności jest także mentalnym przygotowaniem dziecka do aktywności fizycznej i działania w grupie.
Zajęcia sportowe pokazują, że z ruchu i współzawodnictwa można czerpać radość. Uczą także wytrwałości i systematyczności w dążeniu do celu, a także kształtują poczucie współodpowiedzialności i umiejętność przegrywania.