Prezydent Miasta Będzina na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 6, art. 11 ust. 2, 3 art. 13 ust. 1, 2, 3 i art. 14 ust. 1 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 roku (Dz. U. z 2014 roku, poz. 1118 z późniejszymi zmianami) oraz w związku z Uchwałą Rady Miejskiej Będzina Nr LV/534/2014 z dnia 22 października 2014 roku w sprawie przyjęcia „Programu współpracy miasta Będzina z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2015 rok”,
ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego miasta Będzina na rok 2015 z zakresu ochrony i promocji zdrowia pn.
Prowadzenie kampanii edukacyjnej wśród mieszkańców Będzina, poświęconej promocji i ochronie zdrowia.
Termin realizacji zadania: od 1 października do 31 grudnia 2015 roku.
Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację powyższego zadania wynosi 4500 złotych.
W roku 2014 roku powyższe zadanie nie było realizowane.
- Warunki realizacji zadania:
- Konkurs ofert na realizację zadania z zakresu ochrony i promocji zdrowia odbywa się przy uwzględnieniu zasady: pomocniczości, efektywności, uczciwej konkurencji i jawności.
- W konkursie mogą wziąć udział podmioty określone w art. 11 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 roku, poz.1118 z późniejszymi zmianami).
- Wysokość przyznanej dotacji uzależniona będzie od ogólnych kosztów zadania oraz ilości wybranych ofert do realizacji zadania i nie musi być równa kwocie środków przeznaczonych na to zadanie. Przyznanie kwoty niższej niż wnioskowana będzie przedmiotem negocjacji z podmiotem ubiegającym się o dotację. Komisja Konkursowa uzgodni z podmiotem ewentualne zmiany w zakresie harmonogramu, kosztorysu i opisu poszczególnych działań, planowanych do realizacji zadania.
- Dotacja przeznaczona może być wyłącznie na wydatki związane z realizacją dofinansowanego zadania i nie może być przeznaczona na: remonty obiektów, zakupy majątkowe i inwestycyjne, działalność gospodarczą, zobowiązania powstałe przed datą zawarcia umowy o udzielenie dotacji, udzielanie pomocy finansowej osobom fizycznym.
- Prezydent Miasta Będzina dopuszcza możliwości wybrania więcej niż jednej oferty na realizację zadania.
- Wymogi dotyczące sporządzania i składania ofert
- Oferty należy składać na formularzu stanowiącym załącznik nr 1 do Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 roku (Dz. U. z 2011 roku Nr 6, poz. 25).
Wzór oferty dostępny jest na stronie internetowej www.bedzin.pl, w zakładce poświęconej będzińskim organizacjom pozarządowym (ngo w punkcie akty prawne) oraz w Wydziale Polityki Społecznej i Działalności Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Będzinie, pokój nr 30. - Oferty należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 września 2015 roku w zamkniętej kopercie oznaczonej nazwą zadania, z adnotacją Konkurs 2015 ,,Prowadzenie kampanii edukacyjnej wśród mieszkańców Będzina, poświęconej promocji i ochronie zdrowia”,w siedzibie Urzędu Miejskiego w Będzinie – w biurze podawczym, w poniedziałek w godz. od 7.30 do 17.00 , wtorek, środa, czwartek w godz. od 7.30 do 15.30, piątek w godz. od 7.30 do 14.00 lub nadsyłać listem poleconym na adres 42 - 500 Będzin, ul. 11 Listopada 20 (o terminie złożenia decyduje data wpływu do Urzędu Miejskiego w Będzinie). Osobami uprawnionymi do kontaktu z uczestnikami konkursu są pracownicy Wydziału Polityki Społecznej i Działalności Gospodarczej, nr tel. (0-32) 267-92-46.
- Podmioty ubiegające się o dotację zobowiązane są do złożenia oferty zawierającej dane, o których mowa w art. 14 ust. 1 ustawy o pożytku publicznym i o wolontariacie:
- szczegółowy zakres rzeczowy zadania publicznego proponowanego do realizacji,
- termin i miejsce realizacji zadania publicznego,
- kalkulację przewidywanych kosztów w realizacji zadania publicznego,
- informację o wcześniejszej działalności podmiotu składającego ofertę w zakresie, którego dotyczy zadanie,
- informację o posiadanych zasobach rzeczowych i kadrowych zapewniających wykonanie zadania, w tym wysokość środków finansowych uzyskanych na realizację danego zadania z innych źródeł,
- deklarację o zamiarze odpłatnego lub nieodpłatnego wykonania zadania.
Ponadto do oferty konkursowej należy dołączyć:
- aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego lub inne dokumenty stosownie do statusu prawnego podmiotu oferenta,
- statut lub podstawę prawną obejmującą prowadzenie działalności w zakresie ochrony i promocji zdrowia,
- aktualne pełnomocnictwa właściwych organów stowarzyszenia do składania ofert na realizację zadania, podpisywania umów w tym zakresie, dysponowania uzyskanymi funduszami oraz dokonywania rozliczeń tych funduszy,
Wszystkie wyżej wymienione i załączone dokumenty (kserokopie dokumentów winny mieć adnotację „za zgodność z oryginałem”) muszą być opatrzone datą, pieczęcią oraz czytelnym podpisem osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu. Niespełnienie tego warunku automatycznie spowoduje nieważność danego dokumentu.
- Kryteria wyboru ofert:
- Prezydent Miasta Będzina powołuje zarządzeniem Komisję Konkursową, w celu zaopiniowania złożonych ofert, w terminie nieprzekraczalnym dwóch tygodni od ostatniego dnia składania ofert.
- Komisja Konkursowa dokona oceny formalnej i merytorycznej ofert z kryteriami, ujętymi w załączniku w załączniku nr 3 do zarządzenia Prezydenta Miasta Będzina z dnia 9 stycznia 2015 roku Nr 0050.5.2015, biorąc pod uwagę, w szczególności:
- możliwość realizacji zadania publicznego przez oferenta,
- przedstawioną kalkulację kosztów realizacji zadania, w tym w odniesieniu do zakresu rzeczowego zadania,
- proponowaną jakość wykonania zadania i kwalifikacje osób, przy udziale których podmiot będzie realizował zadanie publiczne,
- planowany przez podmiot udział środków finansowych własnych lub pochodzących z innych źródeł na realizację zadania publicznego,
- planowany przez podmiot wkład rzeczowy, osobowy, w tym świadczenia wolontariuszy i pracę społeczną członków,
- analizę i ocenę realizacji zleconych zadań publicznych w przypadku podmiotów, które w latach poprzednich realizowały zlecone zadania publiczne, biorąc pod uwagę rzetelność i terminowość oraz sposób rozliczenia otrzymanych na ten cel środków.
-
Oferty niespełniające wymogów formalnych, czyli sporządzone wadliwie albo niekompletne co do wymaganego zestawu dokumentów lub informacji oraz złożone po terminie pozostaną bez rozpatrzenia.
-
W przypadku, gdy przedstawione w ofertach informacje będą wymagały złożenia dodatkowych wyjaśnień, oferenci mogą zostać poproszeni przez Komisję Konkursową o dokonanie uzupełnień, w ciągu 2 dni od daty otrzymania wezwania. Niedotrzymanie przez oferenta terminu 2 dni skutkować będzie odrzuceniem oferty.
-
Zaopiniowane przez Komisję Konkursową oferty w postaci sporządzonych protokołów zatwierdza Prezydent Miasta Będzina.
-
Prezydent Miasta zastrzega sobie prawo do: zmiany wysokości kwoty przeznaczonej na powyższe zadanie, odwołania konkursu bez podania przyczyny, przesunięcia terminu składania ofert, zmiany terminu rozpoczęcia i zakończenia postępowania konkursowego.
-
Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Miasta Będzina.
IV. Szczegółowe warunki realizacji zadania:
- Termin realizacji zadania - od 1 października do 31 grudnia 2015 roku.
- Miejsce realizacji zadania - Będzin.
- Uczestnicy zadania – mieszkańcy miasta Będzina.
- Zakres rzeczowy zadania:
- realizacja zajęć edukacyjnych z zakresu ochrony i promocji zdrowia w wymiarze 1 godziny tygodniowo,
- zorganizowanie jednej akcji prozdrowotnej w trakcie realizacji zadania (badania medyczne, konferencja, prelekcja),
- prowadzenie dokumentacji potwierdzającej uczestnictwo osób w zajęciach edukacyjnych i akcji prozdrowotnej,
- bieżące prowadzenie kart pracy wolontariuszy i członków stowarzyszenia, biorących udział w realizacji zadania.
- Zaplecze kadrowe:
- kadra posiadająca odpowiednie kwalifikacje, zapewniające właściwą realizację zadania (preferowani: lekarz, psycholog, pielęgniarka, rehabilitant) ,
- liczba kadry zapewniająca prawidłową i bezpieczną realizację zadania,
- udział wolontariuszy.