Unicef Polska zakończyło właśnie tegoroczny projekt edukacyjny „Wszystkie Kolory Świata”, który od początku wspiera Majka Jeżowska- Ambasadorka Dobrej Woli Unicef.
Czwarta edycja akcji okazała się rekordowa – w akcję szycia charytatywnych szmacianych laleczek włączyło się ponad 1150 szkół i przedszkoli z całej Polski .
Dzięki zaangażowaniu tysięcy nauczycieli i uczniów, rodziców oraz całych społeczności lokalnych zebrano ponad 880 tysięcy złotych na ratowanie życia dzieci w Angoli, bijąc tym samym rekord świata w całym Unicef!
Unicef Polska jest pod ogromnym wrażeniem poświęcenia i zaangażowania także społeczności Przedszkola Miejskiego nr 6 im. Unicef w Będzinie - dzieci, rodziców, władz miasta, władz spółek miejskich oraz wszystkich zaangażowanych w tę akcję. Tegoroczne uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego „Wszystkie Kolory Świata” odbyło się 2 marca w Teatrze Dzieci Zagłębia im. J. Dormana w Będzinie, gdzie podczas licytacji laleczek zebrano rekordową kwotę prawie 4 tysięcy złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tegoroczną akcję!
Noc z bajkami w Przedszkolu Miejskim nr 14
W nocy z 17 na 18 marca w Przedszkolu Miejskim nr 14 działy się niesamowite wydarzenia, a wszystko za sprawą 6-latków z grupy Misiów. O godzinie 18.00 rodzice przyprowadzili swoje dzieci do przedszkola, każdy przyniósł materac, śpiwór, ulubioną przytulankę i inne niezbędne rzeczy.
Po uroczystym przyrzeczeniu, w którym dzieci zobowiązały się świetnie bawić, nie marudzić i nie płakać rozpoczęła się zabawa i przygoda. Najbardziej ekscytujące było nocne poszukiwanie ukrytego skarbu. Nikt nie wiedział, gdzie on został ukryty - w różnych miejscach przedszkola dzieci odnajdywały wskazówki, trzeba było też wykonać zadania, aby móc pójść dalej. Wszyscy dzielnie rozwiązywali krzyżówki, rebusy, rozwiązywali zagadki... Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nocne poszukiwanie skarbu odbywało się w zupełnych ciemnościach a dzieci korzystały jedynie z latarek. Poradziły sobie świetnie i skarb szybko został odnaleziony- były to książeczki z bajkami i lizaki.
Jak na bajkową noc przystało były bajki czytane przez opiekunów, także po angielsku, była piżamowa dyskoteka…moc atrakcji i radosnej zabawy. Znużone dzieci smacznie zasnęły w swoich ciepłych śpiworach.
Rano wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a kiedy o godzinie 10.00 przybyli po nich rodzice, niektórzy ze smutkiem opuszczali przedszkole.
Poranne spotkania z książeczką w PM2
Mając na uwadze upowszechnianie czytelnictwa wśród wychowanków i ich rodziców Przedszkole Miejskie nr 2 rozpoczęło cykl porannych spotkań z książeczką mających na celu przybliżyć lokalnej społeczności twórczość literacką swych patronów - Kawalerów Orderu Uśmiechu.
W marcu poświecono uwagę twórczości Wandy Chotomskiej. W trakcie spotkań nauczycielki zapoznają najmłodszych z bohaterami opowiadań i wierszy poetki. Na stronie przedszkola, a także na plakatach zaprezentowano kilka z tytułów książeczek autorstwa Wandy Chotomskiej wartych przeczytania przez rodziców swoim pociechom, do czego wszystkich zachęcamy.
III Dziecięcy Festiwal Piosenki Angielskiej
17 marca w Przedszkolu Miejskim nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu odbyła się trzecia edycja Dziecięcego Festiwalu Piosenki Angielskiej. Zaproszeni goście mogli obejrzeć przedstawienie w języku angielskim pt. ,, Let's go to the ZOO" w wykonaniu przedszkolaków.
W tym roku festiwal cieszył szczególnym zainteresowaniem, ponieważ do konkursu zgłosiło się aż 17 placówek. Dzieci reprezentujące przedszkola z Czeladzi, Sosnowca, Siemianowic Śląskich i Będzina miały możliwość zaprezentować swoje umiejętności wokalne i językowe. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i nagrodami. Zapraszamy serdecznie za rok na czwartą edycję!
Od przedszkola się wszystko zaczyna!
Jaki wpływ na kształtowanie dziecięcych umysłów ma edukacja matematyczna i techniczna w przedszkolu? Jak przygotować nasze pociechy do szkoły, aby odnosiły sukcesy edukacyjne? Jak to robić, aby przygotować nasze dzieci do liczenia i myślenia technicznego? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskały nauczycielki i nauczyciele pracujący w przedszkolach w innowacyjnym kursie e-learningowym.
Od stycznia 2017 r. Przedszkole Miejskie nr 2 w Będzinie uczestniczy w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.
Elitarna sieć przedszkoli - Przedszkole uczące się
Kurs został utworzony z inicjatywy profesor Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, ekspertki w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Przystępując do uczestnictwa w kursie e-learningowym, placówka otrzymała tytuł „Przedszkole uczące się”, a także została przyjęta do elitarnego i prestiżowego Programu Partnerstwa APS skupiającego ponad 240 przedszkoli.
Celem tego ogólnopolskiego programu jest wspieranie placówek edukacyjnych w zakresie wymiany wiedzy, stosowania dobrych praktyk oraz wdrażania nowatorskich działań edukacyjnych. Placówki skupione w Programie Partnerstwa APS można poznać na stronie www.przedszkola-aps.edu.pl
Najbardziej aktywni uczestnicy kursu otrzymają nieodpłatne zaproszenie na konferencję lub całodniowe, stacjonarne szkolenie z zakresu edukacji technicznej, które zostaną zorganizowane w siedzibie organizatora.
Również formuła kursu jest nie bez znaczenia. E-learning pod postacią filmów edukacyjnych: wykładów oraz zajęć z dziećmi w przedszkolu to innowacyjne rozwiązanie, które nie tylko ma bardziej przyjazną formę ale także, jak to e-learning, pozwala na większą swobodę w planowaniu nauki przez słuchaczy kursu niż standardowe szkolenia.