Gisela Heath, córka prezydenta małego państewka jakim jest Republika Cordoby zostaje dla jej bezpieczeństwa przewieziona do Kanady. Młody chłopak, Connor nie jest zachwycony pojawieniem się nieznanej panny w jego spokojnym domu w Toronto. Gisela odwzajemnia te uczucia i dziewczyna przy pierwszej możliwej okazji próbuje wrócić na własną rękę do swojego kraju pomimo zagrożenia. Obiecuje ona Connorowi, że wyjawi mu kim naprawdę jest, jeśli pomoże jej on uciec przed pilnującymi ją ochroniarzami. Zaciekawiony chłopak zgadza się na propozycję. Razem z Giselą kieruje się w kierunku lotniska, jednak kłótnia i niedotrzymanie obietnicy powodują, że Connor zostawia dziewczynę samą. Po dotarciu do domu matka chłopaka wyjawia mu, że Gisela jest jego kuzynką oraz jej status w Republice Cordoby. Po usłyszeniu tych informacji Connor postanawia odnaleźć Giselę.
Tak zaczyna się książka Patryka Osieleńca pt. „Gra” która będzie prezentowana w klubie „Pod Sową” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego w Będzinie 1 lutego 2018 r. o godzinie 17:00.
Autor książki, Patryk Osieleniec, od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Problemy z chodzeniem oraz bardzo słaby wzrok nie przeszkodziły mu jednak w realizacji swoich marzeń. Patryk jest uczniem klasy maturalnej Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie i pisze książki. Dotychczas napisał trzy powieści - jak sam wyznaje- „do szuflady”. „Gra” jest jego pierwszym dziełem wydanym dzięki wsparciu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Lepsze Jutro we Włodawie. Książka jest efektem arteterapii osób niepełnosprawnych, kontaktu z literaturą, sztuką i kulturą, które Patrykowi oraz autorom ilustracji, Annie Trześniaki Bartłomiejowi Kołtun pozwalają wyrażać siebie i swoje myśli. Książka została wydana w ramach projektu „Książka Patryka- promocja twórczości osób niepełnosprawnych”, który został dofinansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz przez Fundację Historia i Kultura.
„Gra” Patryka Osieleńca to książka akcji z elementami sensacji, kryminału i SF. To efekt przemyśleń autora połączonych ze zdobywaną wiedzą, która jest niezwykle obszerna. Na jej kartach odnajdujemy wątki terrorystyczne, w tym nawiązanie do wydarzeń z 11 września 2001 roku, które rozgrywają się w Toronto, Szanghaju, Waszyngtonie, Nowym Jorku, Meksyku i Teheranie.
Całą historię w niezwykły sposób ilustrują prace 16-letniej Ani, cierpiącej na zespół wad wrodzonych oraz 19-letniego Bartka, który obok zespołu wad wrodzonych został dotknięty zespołem Dawna i autyzmem. Oboje są uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie, a zajęcia plastyczne – Ania rysuje, tworzy kompozycje i kolaże, a Bartek najchętniej rzeźbi w drewnie i glinie - są dla nich ucieczką od świata zewnętrznego.
Książkę wydało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Lepsze Jutro z Włodawy dzięki pomocy merytorycznej dziennikarki Romualdy Grabowskiej oraz malarki Agnieszki Kuryłowicz.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie oraz integrację służącą podnoszeniu jakości życia osób niepełnosprawnych. Państwa obecność będzie najwyższą formą docenienia wysiłku, ale i pisarskiej pasji Patryka oraz niesamowitych ilustratorów książki.