Przedszkole Miejskie nr 15
Dni otwarte
Na początku czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 15 odbyły się dni otwarte dla dzieci, które od września dołączą do grona przedszkolaków. Czekało na nie wiele atrakcji: zabawy muzyczno-ruchowe, placu zabaw, udział w zajęciach tematycznych oraz zwiedzanie placówki.
Rowerowy Maj
W maju dzieci z 15. po raz kolejny wzięły udział w kampanii „Rowerowy Maj”. Zainteresowanie akcją podobnie jak w poprzednich latach było bardzo duże. Dzieci chętnie przyjeżdżały do przedszkola na rowerach oraz hulajnogach, nawet mimo niesprzyjających warunków pogodowych. Podczas pikniku „Bezpieczny Będzin" zwycięzcy odebrali puchary oraz pamiątkowe dyplomy, natomiast w przedszkolu zostałyrozdane dzieciom nagrody indywidualne. Gratulujemy !
Wycieczka „Rybek” i „Kropelek”
Dnia 14 czerwca grupa „Rybek” oraz „Kropelek” wybrała się na wycieczkę do kina Helios. Dzieci obejrzały piękną i wartościową bajkę pt. „Jeżyk i przyjaciele”. Na dzieci czekał również popcorn, którego oczywiście w kinie nie mogło zabraknąć.
Wycieczka „Biedronek”
Biedronki poczuły wakacyjny klimat podczas wycieczki do Centrum Rozrywki Rodzinnej Sala Zabaw „Alele”. Czekały tam na nich przeróżne atrakcje m.in. Mini zoo, park linowy, sala zabaw, trampoliny, basen z kulkami czyli to, co dzieci lubią najbardziej. Ten dzień zostanie przez nich zapamiętany na długo, ponieważ dostarczył im wiele radości.
Wycieczka „Serduszek”
Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki wybrały się na wycieczkę autokarem na salę zabaw Wesołe Safari w Czeladzi. Na dużej powierzchni zabawowej dzieci mogły należycie spożytkować swoją energię. Każdy znalazł sobie jakieś miejsce na harce, dlatego zabawa przebiegała w radosnej i zgodnej atmosferze.
Konkurs plastyczny „IV Pory Roku”
Przedszkole Miejskie nr 15 w Będzinie zorganizowało ogólnopolski konkurs plastyczny 4 pory roku.
Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka na Stadionie RKS Grodziec na przedszkolaków czekało wiele atrakcji: dmuchany zamek, zabawy zręcznościowe, rozgrywki sportowe, malowanie twarzy, wata cukrowa i popcorn. Dzieciaki mogły również bliżej poznać wyposażenie wozu strażackiego i policyjnego. Wszyscy cieszyli się wspaniałą zabawą w tym najważniejszym dla nich dniu.
Zakończenie przedszkola w grupie „Rybek”
Dnia 20 czerwca odbyła się wyjątkowa uroczystość – oficjalne zakończenie przedszkola. Dzieci z tej okazji przygotowały piękny występ, który rozpoczęły od poloneza. Recytowały pięknie wiersze oraz śpiewały wzruszające piosenki przy których zakręciła się łezka w oku.
Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 9
Złoty medal Grand Prix Polski Cheerleaders!
Lena Drabek - Uczennica oddziału przedszkolnego wspólnie z grupą zdobyła złoty medal Grand Prix Polski Cheerleaders rywalizując o puchar burmistrza Tyczyna z grupy Elastic Minis.
Dzień dziecka
Dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w zawodach sportowych oraz spędziły miło czas podczas wspólnego pikniku.
Turniej ojciec i syn
Oskar Wilczyński zajął pierwsze miejsce w turnieju piłki nożnej „Ojciec i syn".
Wycieczka do Ninja Parku
Podczas wycieczki do Ninja Parku przedszkolaki świetnie się bawiły oraz integrowały ze sobą, doskonaląc przy tym swoją sprawność fizyczną.
Dzień otwarty w SP9
Szkołę Podstawową nr 9 odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 12 spędzając w niej dzień pełen wspaniałych atrakcji. Obejrzały klasy lekcyjne, świetlicę, jadalnię, korytarze i sale do ćwiczeń oraz uczestniczyły w zajęciach.
Przedszkolaki pokonywały tor przeszkód zdobywając medale. Kolejną atrakcją było przedstawienie pt. „Pchła Szachrajka", w którym popisowo wystąpiły dzieci z klasy 3a. Ostatnim punktem było odwiedzenie oddziału przedszkolnego i uczestnictwo w zajęciach artystycznych - dzieci niczym prawdziwi artyści lepiły przedmioty z gliny.
Dzień Otwarty był świetną okazją dla przyszłych pierwszoklasistów i zerówkowiczów do poznania koleżanek i kolegów z dziewiątki, nauczycieli oraz zakamarków szkoły.
Dzień rodziny
Dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie ze swoimi bliskimi obchodziły Dzień Rodziny. Przedszkolaki przygotowały występ dla swoich rodziców, a następnie wraz z Paniami wychowawczyniami zaprosiły ich do wspólnej zabawy. Dzieci wręczyły własnoręcznie robione upominki, które wykonywały z wielkim sercem by sprawdzić im radość i okazać swoją miłość.
Gimnastyka oraz zabawy ruchowe
Przedszkolaki bardzo lubią aktywność fizyczną oraz ruch na świeżym powietrzu. W trakcie swojego dnia podejmowały dużo aktywności sportowych oraz zabaw ruchowych. Między innymi były to zajęcia w auli szkolnej, hali sportowej czy na dworze.
Przedszkole Miejskie nr 13
Światowy Dzień Pszczoły w grupie „Pszczółki”, „Tygryski” i „Żabki”
Celem obchodów „Światowego Dnia Pszczoły” jest zwrócenie uwagi na znaczenie pszczół dla środowiska, ludzi oraz propagowanie działań zapobiegającym ich wyginięciu. Dzieci z grupy „Tygryski”, „Żabki” i „Pszczółki” spędziły ten dzień pod znakiem pszczoły przychodząc na zajęcia dydaktyczne w strojach czarno-żółtych. Przedszkolaki poznały budowę pszczoły, obejrzały film edukacyjny o życiu tych pożytecznych owadów, wprowadzone zostały w tajniki pracy pszczelarza oraz wysłuchały ciekawostek o tych malutkich stworzeniach.
Zajęcia dydaktyczne urozmaiciły zadania matematyczne z pszczółką w roli głównej, pląsy, zabawy muzyczno-ruchowe oraz wspólne wykonanie ula. Zwieńczeniem zajęć była degustacja pysznego miodu.
„Portret rodzinny”- konkurs plastyczny w grupie „Tygryski”
Na początku maja w grupie „Tygryski” został ogłoszony rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem „Rodzinny portret”. Celem konkursu było podkreślenie znaczenia rodziny - najbliższego środowiska dziecka oraz rozwijanie twórczej aktywności plastycznej, kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz czerpanie radości z procesu rodzinnego tworzenia.
Zadaniem uczestników było zaprezentowanie na arkuszu kartki A3 lub A4 wizerunku swojej rodziny. Dzięki wykorzystaniu różnorodnego materiału plastycznego, różnych technik oraz zaangażowaniu dzieci i rodziców powstały najpiękniejsze portrety. Jury w składzie wychowawców przyznało wszystkim uczestnikom I miejsce. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i drobny upominek. Serdecznie gratulujemy!
Międzynarodowy Dzień Żółwia w grupie „Krasnoludki” i „Zajączki”
23 maja dzieci z grupy „Zajączki” i „Krasnoludki” obchodziły Światowy Dzień Żółwia. Przedszkolaki dowiedziały się czym odżywiają się żółwie, jak jest zbudowane jest ich ciało, jak funkcjonują i jak o nie dbać.
Poznały także różne gatunki żółwi i określały różnice między nimi. Każde z dzieci wykonało wspaniałą pracę plastyczną, a na koniec poznały bohaterów książek i filmów, które są żółwiami. Ten dzień uświadomił dzieciom jak delikatnym zwierzęciem jest żółw i jak wiele trzeba włożyć trudu w opiekę nad nim.
„Dzieci na scenie” – realizacja międzynarodowego projektu edukacyjnego w grupie „Żabki” i „Wiewiórki”
Trzylatki niezwykle aktywnie działają w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pod nazwą „Dzieci na scenie". Głównym celem projektu jest tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, zaspokajanie potrzeby tworzenia sztuki oraz wzmacnianie wiary we własne możliwości.
Jednym z zadań zrealizowanym przez przedszkolaki było przygotowanie przedstawienia z okazji Dnia Rodziny, które nosiło tytuł „Historia mamy i taty". Dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje zdolności aktorskie, taneczne i wokalne. Tego dnia przeniosły się w czasy wczesnej młodości swoich rodziców do momentu kiedy to "mocno między nimi zaiskrzyło". "Potem nastał czas szczęśliwy, mówią że miodowy".
Dzieci życzyły swoim rodzicom by zawsze tworzyli tak wspaniałą rodzinę i żeby trwało prawdziwe „love story”. Jak na święto przystało nie mogło zabraknąć również prezentów przygotowanych od serca.
„Z kulturą mi do twarzy” - ogólnopolski projekt edukacyjny w grupie „Żabki”, „Krasnoludki”, „Wiewiórki”, „Motylki”, „Pszczółki”
Od 1 października do 14 maja w Przedszkolu Miejskim nr 13 realizowany był ogólnopolski projekt „Z kulturą mi do twarzy”. Głównym celem projektu było wprowadzanie dzieci w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie. Projekt powstał w oparciu o aktualną podstawę programową.
Honorowy patronat nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej oraz kujawsko-pomorski Kurator Oświaty. Dzieci z grupy „Żabki”, „Krasnoludki”, „Wiewiórki”, „Motylki”, „Pszczółki” realizowały zadania projektowe z zakresu pięciu modułów: W krainie muz, Piękno regionu, Kultury świata, Tu jest moje miejsce oraz Kocham, lubię, szanuję. Po weryfikacji spełnienia regulaminowych wymogów przedszkole nr 13 otrzymało Certyfikat projektu.
„Kubusiowi Przyjaciele Natury” - ogólnopolski program edukacyjny w grupie „Żabki”, „Tygryski”, „Wiewiórki” i „Pszczółki”
Coraz bliżej wakacje i zasłużony odpoczynek. Powoli kończy się czas realizacji zamierzonych działań. Jednym z nich są działania podjęte przez przedszkolaki w ramach udziału w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.
Za realizację zadań przedszkole nr 13 otrzymało certyfikat „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Radość na twarzach dzieci i ogromne zaangażowanie podczas zajęć są potwierdzeniem, iż proponowane działania były atrakcyjne, wyzwalały aktywność przedszkolaków, pozwalały poprzez zabawę dotknąć trudnych, ale jakże istotnych zagadnień związane z ekologią i zdrowym sposobem życia.
Dzień ślimaka w grupie „Pszczółki”
24 maja w kalendarzu świąt nietypowych jest Dniem Ślimaka. Przedszkolaki poznały wygląd, budowę oraz zwyczaje ślimaków na podstawie filmów edukacyjnych oraz literatury przyrodniczej. Ponadto starały się znaleźć odpowiedź na pytania „Do czego służy ślimakowi muszla?” czy też „Jak porusza się ślimak?” Uczestniczyły w „zawodach ślimaków", a na koniec wykonały pracę plastyczną – „Portret wesołego ślimaka”. Następnie dzieci prowadziły obserwacje w terenie, aby na żywo odbyć spotkanie w ze ślimakiem.
„Cudownych rodziców mam” – święto rodziny w przedszkolu
Przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji ich święta. Podczas spotkań rodzinnych dzieci w podniosłej i radosnej atmosferze prezentowały swoje umiejętności recytując wiersze, śpiewając piosenki, tańcząc. Po tak długiej przerwie, spowodowanej pandemią, wspólne uroczystości wzbudziły u wszystkich uczestników ogromne emocje, a piękne upominki wykonane przez dzieci z pewnością wywołały mnóstwo radości i wzruszeń.
„Gramy zmysłami”- ogólnopolski projekt edukacyjny w grupie „Tygryski” oraz „Pszczółki"
Od października 2021 r. do maja 2022 r. w grupach starszaków realizowany był ogólnopolski projekt edukacyjny „Gramy zmysłami”, którego priorytetowym celem było kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci, wzbogacenie wiedzy na temat integracji sensorycznej, wielozmysłowe postrzeganie świata, a także tworzenie warunków do kształtowania świadomości własnego ciała.
Podczas różnorodnych zadań praktycznych i sytuacji edukacyjnych przedszkolaki pobudzały do działania wszystkie zmysły. Nasi milusińscy smakowali, oglądali, dotykali, wąchali, słuchali, a więc aktywnie wykorzystywali wszystkie swoje zmysły, a przy tym świetnie się bawili.
„Kto soki pije, ten długo żyje"- Światowy Dzień Soku w grupie „Pszczółki"
30 maja przypada Światowy Dzień Soku. „Pszczółki" postanowiły uczcić ten niezwykły dzień. Dzieci usystematyzowały i utrwaliły wiedzę na temat właściwości odżywczych warzyw i owoców, roli witamin w życiu człowieka.
Punktem kulminacyjnym zajęć było samodzielne przygotowanie soku warzywno-owocowego. Zanim mali kucharze przystąpili do pracy, zapoznali się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz przypomnieli sobie podstawowe zasady warunkujące bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzeń elektrycznych.
Następnie samodzielnie przyrządzili pyszny sok. A na koniec każdy uzupełnił witaminy i składniki mineralne pijąc szklaneczkę zdrowego napoju - soku! Na zdrowie !!!
Światowy Dzień Mleka w grupie „Pszczółki”
2 czerwca od samego rana w grupie „Pszczółki" było biało, a to za sprawą koloru ubrań przedszkolaków, które nawiązywały do bohatera dnia - mleka! Już na śniadanie pojawiła się zupa ...oczywiście mleczna. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci oglądając historyjkę obrazkową „Od krowy do kartonu mleka" poznały etapy wytwarzania mleka, obejrzały film edukacyjny pt. „Skąd się bierze mleko" a także utrwaliły wiedzę na temat korzyści płynących z picia tego białego napoju. Ponadto każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną „krówkę", a na koniec chętni wypili szklankę mleka na zdrowie. To był bardzo udany dzień!
Dni otwarte w Przedszkolu Miejskim nr 13 im. Juliana Tuwima w Będzinie
Od 30 maja do 1 czerwca bieżącego roku rodzice i dzieci nowoprzyjęte, którzy już od września będą częścią społeczności przedszkolnej mogli uczestniczyć w dniach otwartych. Podczas pierwszego dnia goście uczestniczyli w zabawach integracyjnych, muzycznych i ruchowych a także odbyli krótką wycieczkę, aby bliżej poznać przedszkole.
W drugim dniu chętni mogli wziąć udział w obserwacji zajęć dydaktycznych, jakie odbywają się w placówce. Natomiast trzeciego dnia wszyscy mali i duzi pobawili się podczas rodzinnego festynu zorganizowanego w ogrodzie przedszkolnym. Czas wspólnie spędzony upłynął wesoło i ciekawie.
„Czytanie na trawie” – akcja czytelnicza w grupie „Pszczółki" i „Tygryski
Przez cały miesiąc maj 6-latki aktywnie uczestniczyły w spotkaniach czytelniczych. Akcja była niekonwencjonalna gdyż odbywała się na łonie przyrody. „Czytanie na trawie" cieszyło się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci z grupy „Pszczółki" i „Tygryski". Przedszkolaki miały okazję słuchać czytanych wierszy i bajek właśnie na świeżym powietrzu, a do czytania zapraszani byli pracownicy przedszkola. Cykl zajęć minął szybko, ale w pamięci pozostały wysłuchane utwory literatury dziecięcej, zdjęcia i radość z korzystania z książek „na trawie".
W ramach realizowanej akcji czytelniczej dzieci z grupy „Tygryski” odwiedziły Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Będzinie. Przedszkolaki obejrzały wystawę prac wykonanych w ramach ogólnopolskiego konkursu ekologicznego pt. „Pszczoły z Eko-szkoły”, Następnie dzieci udały się do oddziału dla dzieci i młodzieży, gdzie odbyły się ciekawe zajęcia o drzewach.
W tajemniczych szufladkach milusińscy szukali ukrytych zadań i pytań dotyczących drzew: „Czy drzewa mają pryszcze?”, „Czy drzewa mają usta?”, „Czy drzewa oddychają?”. Ponadto toczyły się rozmowy o rodzajach drzew, ich budowie oraz nasionach. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne „Wesołe drzewka”. Spotkanie w bibliotece było bardzo ciekawe i pouczające.
„Dzień Rodziny” - warsztaty dla dzieci i ich rodziców w grupie „Wiewiórki”
6 czerwca był wyjątkowym dniem w grupie „Wiewiórki”. Dzieci zaprosiły swoich rodziców do przedszkola na warsztaty z okazji Święta Rodziny. Zaprezentowały piosenkę z wykorzystaniem instrumentów, a następnie zaprosiły swoich najbliższych do wspólnych zabaw.
Gwar i radosny śmiech rozlegał się w całym przedszkolu. Po wysiłku tanecznym zaproszeni goście przystąpili do ozdabiania serc. Kreatywność przedszkolaków i ich rodziców zdawała się nie mieć granic. Wszystkie prace były wyjątkowe i bardzo kolorowe.
„Dzień Rodziny na sportowo!” – spotkanie w grupie „Pszczółki”
7 czerwca dzieci z grupy „Pszczółki” świętowały ze swoimi najbliższymi Dzień Rodziny. Wszystkich obowiązywał strój sportowy, gdyż zabawom i konkurencjom sprawnościowym nie było końca! Aby wprowadzić zebranych w świąteczny nastrój „Pszczółki” zaśpiewały piosenkę pt. „Moja Wesoła Rodzinka" oraz wyrecytowały wiersz dla ukochanych rodziców. Kolejnym punktem spotkania była „Zagadkowa galeria obrazów", gdzie rodzice rozpoznawali, który portret rodziny namalowała ich pociecha.
Śmiechu było mnóstwo! Następnie rozpoczęły się zmagania sportowe: bieg ze związanymi nogami, strzał na bramkę, bieg z woreczkiem na głowie, czy przenoszenie piłeczki na łyżce! Zabawa była przednia! Wszyscy zasłużyli na medale - własnoręcznie wykonane przez przedszkolaki.
„Przytul się do drzewa” udział w Kampania Ogólnopolskiej
Wiosna to czas kiedy w lasach pojawiają się pierwsze alerty przeciwpożarowe. Wraz ze wzrostem temperatur ściółka leśna wysycha i coraz łatwiej o pożar lasu. W czerwcu w tygodniu dobrych uczynków zorganizowano ogólnopolską kampanię „Przytul się do drzewa”. Akcja ta ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Przedszkole Miejskie nr 13 aktywnie włączyło się do akcji pokazując, że kocha lasy i chroni je przed powstawaniem pożarów.
Przedszkole Miejskie nr 12
Wycieczka do Zamku w Będzinie
17 maja przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 12 wzięły udział w lekcji muzealnej na Zamku w Będzinie. Przewodnik oprowadził dzieci po zamku, opowiadając historię wydarzeń i przedmiotów z tamtego okresu. Zwrócili uwagę na broń, monety i strój rycerza. Przedszkolaki zwiedzili nawet podziemne korytarze. Zakończeniem tej lekcji była legendao zamkowych duchu, w którą oczywiście nikt nie uwierzył. To była bardzo dobra lekcja kultury.
Finał Małych Form Scenicznych
18 maja odbył się Finał XXIII Miejskiego Przeglądu Małych Form Scenicznych. Na deskach Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie nagrody oraz gratulacje za wspaniałe role otrzymali nasi najmłodsi artyści z będzińskich szkół i przedszkoli. Przedszkole nr 12 zdobyło 1 miejscew kategorii przedszkola. Tradycyjnie, jak co roku, organizatorzy postanowili przyznać nagrody indywidualne za najlepsze kreacje aktorskie. Tymi nagrodami uhonorowano2 małych aktorów z 12. – Marysię M. i Hugo L. Wyróżnione dzieci otrzymały dyplomy i upominki.
Konkurs „Akademia Kulinarna”
25 maja w Przedszkolu Miejskim nr 12 przedszkolaki wzięły udział w miejskim konkursieo tematyce zdrowotnej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Będzina Pana Łukasza Komoniewskiego „Akademia kulinarna – pyszne i zdrowe koktajle warzywno-owocowe”. Dzieci wykonały plakat z przepisem koktajlu, który przygotowały. Był pysznyi zdrowy.
Bezpieczne przedszkole
27 maja w Przedszkolu Miejskim nr 12 miał miejsce Dzień Bezpieczeństwa. Tego dnia przedszkolaki nakręciły scenkę na konkurs „Bezpieczne Przedszkole” pt. „112 na ratunek”. Dzieci bawiły się świetnie. Przypomniały sobie zasady poruszania się po ulicy, numeru alarmowe oraz procedurę wzywania pomocy.
Konkurs recytatorski „Milusińscy wierszem mówią"
27 maja Zofia S. reprezentowała Przedszkole Miejskie nr 12 na konkursie recytatorskim „Milusińscy Wierszem Mówią” organizowanym przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie. Zosia wykonała przed publicznością recytacje wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”. Serdeczne gratulacje!
Musical „Cudowna lampa Aladyna”
30 maja przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 12 wyjechały do Radzionkowa na musical pt. „Cudowna lampa Aladyna”. Była to opowieść pełna ciepła, pogody i magii. Wspaniałe piosenki, niezwykle barwna scenografia średniowiecznego Bagdadu, a do tego, robiąca ogromne wrażenie na najmłodszych widzach, multimedialna wizualizacja oraz gra światełi dymu towarzysząca wyłanianiu się Dżina z cudownej magicznej lampy.
Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały spektakl, wczuwały się w role i kibicowały głównym bohaterom. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów głośnymi brawami a po powrocie do przedszkola dzieliły się swoimi wrażeniami.
Konkurs piosenki angielskiej
24 maja dziewczynki z Przedszkola Miejskiego nr 12 wzięły udział w Konkursie Piosenki Angielskiej. Zaśpiewały piosenkę „Baby shark” podczas której śpiewem, ruchem scenicznym, przebraniem za rybkii dekoracjami.
Przedstawienie rodziców „Rzepka”
1 czerwca w przedszkolu nr 12 z okazji Dnia Dziecka miało miejsce szczególnei wyjątkowe wydarzenie. Rodzice wystąpili przed swoimi dziećmi, które zupełnie się tego nie spodziewały. Była to kolorowa, zabawna i wesoła inscenizacja na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Rzepka. Rodzice włożyli dużo wysiłkuw przygotowania tej niespodzianki dla dzieci i mieli piękne przebrania.
Konkurs fotograficzny „Ja i moja Rodzina”
2 czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 12 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Ja i moja Rodzina”. 18. dzieci wzięło w nim udział. Przedszkolaki przynosiły piękne fotografie przedstawiające rodzinę spędzającą razem czas. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce podczas Festynu Rodzinnego w remizie OSP Łagisza. Każdy uczestnik otrzymał wyróżnienie oraz dyplom i nagrodę.
Festyn Rodzinny
2 czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 12 odbył się wyjątkowy Festyn Rodzinny w remizie OSP Łagisza. Na dzieci i ich rodziny czekała masa atrakcji. Loteria fantowa, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, malowanie na streczu, wata cukrowa, dmuchany zamek do skakania, pokazy wojskowe, pokazy straży pożarnej, grillowane kiełbaski, muzyka, taniec zabawa! Dzieci i ich rodzice były zachwycone tym wyjątkowym dniem.
Przedstawienie z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty
2 czerwca przedszkolaki wystąpiły w pięknym przedstawieniu z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Zaproszeni rodzice byli szczęśliwi i wzruszeni. Dzieci przygotowały dla nich muzyczno-taneczny występ, rymowane życzenia i oczywiście prezenty. Na zakończenie spotkania zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy - dorośli mieli okazję wrócić wspomnieniami do swoich lat przedszkolnych i znów poczuć się, jak dzieci.
Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Skałką”
7 czerwca w Przedszkolu miejskim nr 12 odbyła się całodniowa wycieczka. Całe przedszkole wybrało się do Gospodarstwa Agroturystycznego „Pod Skałką" w Przybynowie na edukacyjną przygodę. Na miejscu na dzieci czekała ciepła herbatka i poczęstunek.
Z pełnymi brzuszkami dzieci rozpoczęły przygodę z warsztatami, w których głowną rolę grała pszczoła i miód. Po warsztatach przyszedł czas na małe co nieco, na dzieci czekała wata cukrowa i inne smakołyki. I znów z pełnymi brzuszkami były gotowe na kolejną atrakcję - przejażdżkę wozami po malowniczych terenach jury krakowsko - częstochowskiej.
Po powrocie na dzieci czekała kolejna atrakcja - ogromny plac zabaw z dmuchanymi zamkami, torem przeszkód, trampoliną, zjeżdżalnią i tyrolką, zabaw i szaleństw nie było końca! Po zabawie przyszedł czas na obiad, dzieci ze smakiem zjadły zupę pomidorową i bułki z serem. Po obiedzie przedszkolaki zwiedziły Skansen Wsi Jurajskiej i chatę z XIX w., zobaczyły jak się kiedyś mieszkało i żyło, a następnie odwiedziły zwierzątkaw Mini Zoo, gdzie mogły je nakarmić i nawet dotknąć.
Po tych wszystkich atrakcjach wszyscy wrócili do sali, żeby zjeść coś przed podróżą, napić się soku lub ciepłej herbatkii ruszyć w podróż powrotną. Wspólna wycieczka na pewno zapadnie przedszkolakom szczególnie w pamięć i będą ją mile wspominać!
Rowerowy Maj
Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 12 bardzo chętnie wzięli udział w kampanii „Rowerowy Maj”, która cieszyła się ogromnym powodzeniem w przedszkolu. Dzieci docierały na zajęcia na rowerach, hulajnogach, czy też rolkach i deskorolkach. I tak przez cały miesiąc, a na najlepszych i najbardziej wytrwałych czekały nagrody. Przedszkolaki chętnie wzięły udział w tym przedsięwzięciu, skrzętnie zbierając wszystkie wpisy, potwierdzające przyjazd na zajęcia.
Zakończenie Przedszkola
28 czerwca w Przedszkolu Miejskim nr 12 jak co roku najstarsza grupa „zerówka” bardzo uroczyście pożegnała przedszkole. Dzieci, które wkrótce rozpoczną pierwszą klasę zaprezentowały wspaniały program artystyczny, pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zatańczyły kilka tańców w tym poloneza, co zrobiło na rodzicach i wszystkich zebranych gościach niesamowite wrażenie.
Na zakończenie starszaki otrzymały dyplomy, upominki i tablo ze zdjęciami. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszenia na poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był bardzo wzruszający i emocjonujący dzień, który pozostanie w pamięci dzieciom, rodzicom i nauczycielom.
Przedszkole Miejskie nr 10
1 czerwca dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10 obchodziły „Dzień Dziecka” pod hasłem „Wszystkie Dzieci Lubią Zabawy”.
Aby uświetnić obchody tego wyjątkowego dnia zorganizowane zostały tematyczne wycieczki do „Zakątka Alpak” w Łagiszy, „Miasteczka ekologicznego” w Olsztynie oraz muzeum „Forda Mobil” w Będzinie.
Na dzieci czekały również w przedszkolu atrakcje przygotowane przez nauczycielki: tor przeszkód, zabawy ruchowo-muzyczne, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, bańki mydlane.
Przedszkolaki bawiły się świetnie, z ich twarzy nie schodził uśmiech, a cała impreza dostarczała wiele emocji i niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie zabawy każde dziecko otrzymało prezent - niespodziankę.
3 czerwca przedszkolaki uczestniczyły w Wielkim Festynie Rodzinnym „Mamo, Tato baw się ze mną” zorganizowanym dla społeczności przedszkolnej oraz mieszkańców osiedla Warpie.
Spotkanie rozpoczęły występy wszystkich przedszkolaków prezentujących się w piosenkach, tańcach i zabawach ruchowych. Po części oficjalnej rozpoczęła się pełna atrakcji i niespodzianek zabawa plenerowa.
Dzięki współpracy z Policją dzieci mogły poznać pojazd policyjny, oraz dzięki uprzejmości Straży Pożarnej dzieci z zaciekawieniem oglądały pojazd OSP Dąbie. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Będzinie, w specjalnie wyznaczonym miejscu znakowali pojazdy jednośladowe z czego wielu naszych rodziców skorzystało.
Ponadto dzieci mogły poskakać na zamku dmuchanym, popróbować swoich sił w przygotowanych konkursach, zabawach ruchowych lub wspólnie pobawić się z zespołem muzycznym i profesjonalnym wodzirejem. Na głodnych czekały słodkości - wypieki, wata cukrowa, oraz pajda chleba ze smalcem i ogórkiem. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali opiekunowie i nauczyciele.
W chwili wytchnienia można było obejrzeć zachęcającą do podejmowania wyzwań kolekcję medali biegowych Pawła Puc oraz stanowisko z książkami ilustrowanymi przez J.M. Szancera.
10 czerwca przedszkole nr 10 zaszczyli obecnością niezwykli goście. Byli to uczniowie z I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie wraz ze swoim opiekunem, którym była Pani Beata Będkowska – Czapla.
Wśród uczniów znaleźli się między innymi przyszli studenci pedagogiki, którzy chcieli przyjrzeć się pracy w przedszkolu „od kuchni”. Przedszkolaki z wielką przyjemności brały udział w przygotowanych przez gości atrakcjach m.in. wspólne tańce, zabawy ruchowe czy tez ozdabianie przygotowanych przez uczniów papierowych morskich muszelek.
Przedszkole Miejskie nr 9
Dzieci z grupy „Słoneczka” z Przedszkola Miejskiego nr 9 im. Wandy Chotomskiej w Będzinie w roku szkolnym 2021/2022 brały udział w ogólnopolskich projektach edukacyjnych: „Kreatywny Przedszkolak – Kreatywne Dziecko”, 3 edycja tygodnia bajek polskich „Baśnie i legendy polskie”, „Dzień Pluszowego Misia z Misiową Mamą”, I i II edycja „Wyzwania Teodora”, za które otrzymały certyfikaty dla przedszkola, a także brały udział eTwiningowym projekcie pn. „Opowieści z afrykańskiej sawanny” i z niecierpliwością czekają na przyznanie Krajowej Odznaki Jakości z tytułu uczestnictwa w projekcie.
Dzieci z grupy „Motylki” otrzymały dyplom za aktywny udział w programie Uczymy Dzieci Programować – IX edycja.
23 - 24 maja odbyły się w przedszkolu Dni Otwarte, podczas których dzieci w towarzystwie rodziców poznały przedszkole, uczestniczyły w zabawach integracyjnych, muzycznych, ruchowych, sensorycznych i plastycznych. Radośnie spędzały czas w ogrodzie przedszkolnym i w salach zabaw.
26 maja z okazji Dnia Matki dzieci śpiewały piosenki i złożyły życzenia swoim mamom. Było przy tym wiele śmiechu i zabawy. Również w tym dniu przedszkolaki z zapałem przygotowywały upominki dla swoich mam, w postaci kwiatka.
27 maja dzieci z grupy „Słoneczka” obchodziły „Dzień Pszczoły”. Podczas zajęć edukacyjnych poznały różne gatunki pszczół ich zwyczaje, ciężką pracę oraz zdrowotne właściwości miodu. Następnie każdy przedszkolak wykonał pracę plastyczną pt. „Wielkie prace małej pszczoły.” Wszystkie dzieci pracował, jak pszczółki.
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wszystkie dzieci pojechały na wycieczkę autokarową do Gospodarstwa Edukacyjnego „Owczarkowa Zagroda” w miejscowości Wąsosz, gdzie miały okazję poznać życie w gospodarstwie, obowiązki gospodarza, prace które wykonuje się w gospodarstwie oraz podziwiały zwierzęta i ptaki. Wszystkie dzieci brały udział w warsztatach pt.„Zapachy do szafy”. Każde dziecko wróciło do przedszkola bogatsze o nowe doświadczenia, pełne niezapomnianych wrażeń i z uśmiechem na twarzy.
W grupie „Biedronki" w czerwcowy dzień sala zamieniła się w „wioskę indiańską". W tym dniu dzieci wykonały pióropusze oraz prace plastyczne - Indianina i każdego witały okrzykiem„ Howgh"! (Houk – powitanie Indian). Dzieci poznały życie i kulturę Indian - mieszkały w tipi i jak przystało na czerwonoskórych była indiańska muzyka, indiański taniec oraz malowanie twarzy. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie.
W ramach realizowanej innowacji sensorycznej pt. „Sensorycznie się rozwijam, bo skaczę, biegam, badam i dotykam" w grupie „Biedronki" zrealizowane zostały następujące zadania: rozmrażanie skarbów majowej łąki - stokrotek oraz malowanie na folii.
Przedszkole Miejskie nr 5
Dzień dziecka na sportowo
W pierwszym dniu czerwca wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Będzinie od samego rana oczekiwały na zabawy z okazji Dnia Dziecka. Przygotowano wiele atrakcji. Najwięcej radości przyniosły dzieciom zawody sportowe na świeżym powietrzu. Wszystkie grupy przedszkolne razem udały się do ogrodu, aby wspólnie spędzić ten wyjątkowy dzień.
Konkurencje były przeróżne, wyścigi z piłką, skoki w obręczach, kolorowy tunel czy przeciąganie liny. Wśród dźwięków muzyki dziecięcej przedszkolaki dzielnie wykonywały wszystkie zadania. Zawody sportowe zakończyła wspólna zabawa i wręczenie słodkich upominków. Było fantastycznie, kolorowo i przede wszystkim radośnie.
Piknik Rodzinny
2 czerwca na terenie ogrodu przedszkolnego odbył się piknik rodzinny. Specjalnie na tę okazję zostały przygotowane liczne atrakcje. Rodzinne spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości przez Panią Dyrektor oraz zaproszeniem na występy artystyczne przedszkolaków. Na scenie dzieci z poszczególnych grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności. W programie występów pojawiły się piosenki, wiersze, granie na instrumentach i tańce.
Nie dało się nie zauważyć, że miłym akcentem pikniku stanowiły wspólne zabawy dzieci z ich rodzicami pod okiem animatora. Przyjemnie było obserwować aktywny udział dorosłych w świecie dziecka. Przedszkolaki miały okazję wspólnie z rodzicami bawić się przy dźwiękach muzyki dziecięcej. Nie obyło się również bez konkursów na super tatę i super mamę. Uśmiech dzieci nie schodził z ich buzi widząc swoich rodziców aktywnie biorących udział w różnych konkurencjach.
Dzieci miały okazję pomalować sobie buzię i zamienić się w tygrysa, pieska czy kotka. W przedszkolnej gastronomi, powodzeniem cieszyły się pieczonki, żurek, kiełbaski z grilla, przepyszne ciasta, frytki, zapiekanki oraz wata cukrowa. Było kolorowo i radośnie. Piknik zakończył się późnym popołudniem.
Powitanie lata
20 czerwca dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 uroczyście powitały kolorowe lato. W ogrodzie przedszkolnym przedszkolaki wykonały szereg zadań, aby lato w tym roku było słoneczne i ciepłe. Zajęcia rozpoczęły się od rozmowy na temat letniej pogody, były zagadki, piosenki, zabawy plastyczne i ruchowe. Dzieci wspólnie świetnie się bawiły. Był to wspaniały i radosny dzień, słoneczko uśmiechało się do dzieci i opalało na złoty kolor, a letnią atmosferę można było odczuć wokoło.
Pożegnanie starszaków
Czas leci nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi Przedszkola Miejskiego nr 5 w Będzinie, dziś szykowały się do rozpoczęcia kolejnego etapu w życiu - edukacji szkolnej.
W czerwcu obchodzono wyjątkowy dzień dla całej przedszkolnej społeczności - Uroczyste Pożegnanie Starszaków. Dzieci wspaniale zaprezentowały program artystyczny. Były wierszyki, piosenki i tańce. Emocji nie brakowało. Pani Dyrektor, przedszkolaki, nauczyciele i rodzice byli bardzo wzruszeni i jedoczesnie dumni z przyszłych absolwentów. Na zakończenie starszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz prezenty. Pani Dyrektor dziękowała dzieciom za przedstawienie i życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom dziękowała za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola. Pożegnania zawsze są trudne, ale to pożegnanie zawiera w sobie obietnice przygody jaką jest przecież dorastanie.
Przedszkolne programy
W roku szkolnym 2021/2022 Przedszkole Miejskie nr 5 brało udział w Międzynarodowym Programie Edukacyjnym „Z kulturą mi do twarzy”. Celem projektu było tworzenie sytuacji edukacyjnych budujących wrażliwość dziecka, w tym wrażliwość estetyczną, w odniesieniu do wielu sfer aktywności człowieka: mowy, zachowania, ruchu, środowiska, ubioru, muzyki, tańca, śpiewu, teatru, plastyki.
Współdziałanie z rodzicami, różnymi środowiskami, organizacjami i instytucjami, uznanymi przez rodziców za źródło istotnych wartości, na rzecz tworzenia warunków umożliwiających rozwój tożsamości dziecka. Kreowanie sytuacji prowadzących do poznania przez dziecko wartości i norm społecznych, których źródłem jest rodzina, grupa w przedszkolu, inne dorosłe osoby, w tym osoby starsze, oraz rozwijania zachowań wynikających z wartości możliwych do zrozumienia na tym etapie rozwoju.
Ponadto przedszkole brało udział w projekcie „Zdrowo i sportowo”, którego celem było pobudzenie aktywności fizycznej dzieci w wieku przedszkolnym oraz programie ogólnopolskim „Zabawa Sztuką”, którego celem było tworzenie przez nauczycieli warunków do twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy, wprowadzenie dzieci w świat sztuki, zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami, rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno, rozwijanie postawy twórczej dzieci z jej nieodłącznymi atrybutami, jaki jest kreatywność i innowacyjność, zapoznanie z różnorodnymi technikami plastycznymi.
Dzieci z wielką chęcią brały udział we wszystkich zajęciach organizowanych zgodnie z założeniami programów. Dzięki ich staraniom Przedszkole Miejskie nr 5 otrzymało z każdego projektu certyfikat wykonania wszystkich zadań.
Zajęcia otwarte dla dzieci nowo przyjętych
W czerwcu tradycyjnie odbyły się dni otwarte dla dzieci nowych - zaczynających swoją przygodę w przedszkolu nr 5. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli aktywnie we wszystkich atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich. Były zajęcia edukacyjne, zabawy ruchowe, muzyczno – rytmiczne, tańce i śpiewanki. Nie zabrakło również zabaw z tablicą multimedialną, interaktywnym pianinem czy chustą animacyjną. Wszystkie zabawy bardzo spodobały się nowym przedszkolakom, było kolorowo i radośnie. Teraz dzieci czekają na nowych kolegów i koleżanki z niecierpliwością w nowym roku szkolnym.
Program profilaktyczny
W maju Przedszkole Miejskie nr 5 dołączyło do projektu „Program wczesne profilaktyki otyłości u dzieci w wieku przedszkolnym. Projekt jest podzielony na trzy etapy realizacji. W pierwszym etapie projektu była dokonana rekrutacja uczestników. Drugim etapem był pomiar antropometryczny dziecka oraz przeprowadzenie ankiety wśród rodziców z zakresu stanu zdrowia i zwyczajów żywieniowych a także aktywności fizycznej dziecka.
Trzecim etapem było szkolenie dla rodziców i nauczycieli w formie online oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci prowadzone przez fizjoterapeutę, dietetyka oraz psychologa. Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiedzy na temat korzyści jakie wynikają ze zdrowego i aktywnego stylu życia, dowiedziały się również, dlaczego tak ważne jest zbilansowana dieta.
Z panią psycholog przedszkolaki rozmawiały o emocjach, radości i strachu, rozkojarzeniu i zmęczeniu, uczestniczyły również w grupowej relaksacji. Końcowy etap programy odbędzie się około 6 miesięcy po pierwszym badaniu. W tym etapie również zostanie przeprowadzony pomiar antropometryczny dzieci, dzięki czemu rodzice będą mogli porównać badanie początkowe i końcowe i wysunąć wnioski odnośnie wprowadzonych zmian żywieniowych.
Przedzkole Miejskie nr 4
Uroczystości
Koniec maja oraz czerwiec w Przedszkolu Miejskim nr 4 im. Jana Brzechwy obfity był w świętowanie. Jeszcze pod koniec maja dzieci z wychowawcami zaprosiły do przedszkola rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze i niejednokrotnie przy dużym wzruszeniu rodziców, gdyż dzieci bardzo się starały, aby wystąpić jak najlepiej. Czerwiec rozpoczął się od świętowania Dnia Dziecka. Jak co roku, w ten dzień dzieci miały zorganizowane wesołe zabawy i sportowe konkurencje. Było dużo śmiechu i radości.
Czerwiec to też czas Pożegnania 6-latków. W tym roku pozegnano dwie grupy dzieci. Było bardzo nostalgicznie.
Festyn
Po czasie przerwy powrócił także Festyn Rodzinny – Wielkie Grillowanie. Ogród przedszkolny zapełnił się dziećmi, rodzicami i mieszkańcami osiedla. Wszyscy, którzy uwielbiają się bawić mogli potańczyć, wziąć udział w konkursach, w zawodach.
Dzieci miały okazję zrobić dla siebie bransoletkę z własnym imieniem i zmienić swój wizerunek – pomalować twarz i zapleść ozdobne warkoczyki. Można było zaspokoić głód kiełbaską lub oscypkiem z grilla, frytkami, lub żurkiem. Wszyscy szczęśliwi i w świetnych humorach rozchodzili się do domów.
Dni Adaptacyjne
Wychodząc naprzeciw przyszłorocznym przedszkolakom i ich rodzicom w Przedszkolu nr 4 zorganizowano Dni Adaptacyjne. Rodzice mieli możliwość poznać pomieszczenia przedszkolne, pracowników i rozkład dnia w czasie pobytu dzieci w przedszkolu, a także psychologiczne aspekty dobrej adaptacji, dzieci natomiast poznały salę i jej wyposażenie oraz miały możliwość się pobawić.
Wyróżnienia
Dobiegły końca przedsięwzięcia w których dzieci brały udział. Przedszkole zdobyło wyróżnienie w Małych Formach Scenicznych oraz w Rowerowym Maju. Teraz czas na zasłużony odpoczynek.
Przedszkole Miejskie nr 2
Mobilne planetarium „Orbitek”
25 maja dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Będzinie odwiedziło Mobilne Planetarium „Orbitek”. Przedszkolaki mogły wziąć udział w seansie multimedialnym, który poniósł je „rakietą do gwiazd”. Podróżując wirtualnie poznały planety Układu Słonecznego i jego gwiazdozbiory.
Program „Czyste powietrze wokół nas”
Przedszkole Miejskie nr 2 realizuje program przedszkolnej edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”, którego głównym zadaniem jest wykształcenie w najmłodszych umiejętności rozpoznawania różnych źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz zwiększenie ich wrażliwości na szkodliwość dymu papierosowego.
Podsumowaniem działań było zorganizowanie w dniu 31 maja będącym „Światowym Dniem Bez Tytoniu” spotkania ze Smokiem Dinkiem – bohaterem programu. Odwiedził on niespodzianie dzieci przekazując im wiedzę na temat skutków palenia nikotyny i wpływu tytoniu na zdrowie człowieka.
Wizyta w Szkole Podstawowej nr 2 w Będzinie
W tym dniu przedszkolaki z grup starszych odwiedziły zaprzyjaźnioną z przedszkolem Szkołę Podstawową nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego. Podczas wizyty zwiedziły sale lekcyjne, poznały pracowników placówki, wzięły udział w zabawach integracyjnych, a przede wszystkim mogły stanąć przed szkolną tablicą i wcielić się w role uczniów.
„Uśmiechnięty Dzień Dziecka”
1 czerwca dzieci świętowały „Dzień Dziecka” uczestnicząc w „uśmiechniętych zawodach sportowych”. Z humorem i w duchu zdrowej rywalizacji pokonywały kolejne przeszkody wykazując się sprawnością fizyczną. Każda z grup wykonała wszystkie zadania utrwalając wiadomości zdobyte podczas autorskiego programu „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, za co została nagrodzona prezentami.
„Bajkowy Festyn rodzinny”
3 czerwca przedszkole nr 2 zorganizowało dla wychowanków oraz mieszkańców osiedla Zamkowego „Bajkowy Festyn Rodzinny”. Głównym celem spotkania była integracja lokalnej społeczności oraz wzbogacenie wiedzy przedszkolaków w zakresie rozpoznawania sytuacji zagrażających zdrowiu i ich bezpieczeństwu.
W radosnej atmosferze dzieci wędrowały przez „Bajkowe Krainy” pokonując kolejne wyzwania, by w nagrodę odebrać upominek-niespodziankę. Dzięki współpracy z Komendą Powiatową Policji w Będzinie, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, Stowarzyszeniem Motocyklowym „Dawcy Uśmiechu” z Sosnowca oraz „DANCE4YOU FITNESS CLUB”, Szkołą Podstawową nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Będzinie na uczestników imprezy czekało mnóstwo niespodzianek i atrakcji: pokaz taneczny, zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, animacje ruchowe, modelowanie balonów. A wszystko zorganizowane, by na twarzach najmłodszych mieszkańców Będzina zagościł uśmiech.
Przedszkole Miejskie nr 1
Uroczyste obchody Dnia Mamy w Przedszkolu Miejskim nr 1 były bardzo wzruszające, każda z grup – a jest ich aż 6 -stanęła na wysokości zadania i przygotowała dla swoich kochanych Mam piękny występ oraz ręcznie wykonane upominki.
Miesiąc czerwiec rozpoczyna się chyba najbardziej ulubionym przez dzieci świętem, oczywiście jest to Dzień Dziecka. W Jedynce nie mogło być inaczej. Prawdą jest, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. W tym dniu wszystkie Panie dołożyły wszelkich starań, aby nie zabrakło śmiechu, zabawy oraz prezentów dla naszych kochanych przedszkolaków. Balony, tatuaże, słodkości i figle to jest to, co dzieci lubią najbardziej.
Pomalutku „wprowadza się” w kalendarz gorące lato, więc nie mogło również zabraknąć pysznych lodów, które dały starszakom trochę ochłody od pracowitego półrocza. Należą się im bezsprzecznie - bo swoją aktywnością, pracą i wszechstronnymi talentami zdobyły dla siebie i przedszkola bardzo wysokie miejsca w konkursach miejskich i ogólnopolskich.
Młodsze przedszkolaki tą gorącą porę roku powitały malowaniem na parkanie i zajęciami kreatywnymi w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Będzinie. Jednak jest to również czas, kiedy żegna się dzieci odchodzące do szkoły i występami podsumowuje rok przedszkolny.
W tym miesiącu podsumowano także miejską akcję „Rowerowy Maj”. Grupy przedszkolne były bardzo aktywne i „wykręciły” dla przedszkola aż trzy puchary. Nagrody zdobyto również uczestnicząc w „Rajdzie przedszkolaka” - imprezie, której gospodarzem było Przedszkole Miejskie nr 14 w Będzinie. Wiemy już, jak atrakcyjnie i kreatywnie spędzać czas, a dzięki warsztatom z Dyrektorem - jak bawić się bezpiecznie i udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.
Jednak nie był to koniec atrakcji w tym letnim miesiącu. Dzięki wspaniałym rodzicom i ich wychowawczyniom dzieci wyjechały na wycieczki do „Zagrody Zosia” w Bieruniu oraz „Zaczarowanego lasu” pod Częstochową. na których dzieci wiele się nauczyły i świetnie się bawiły.
Ten wspólny rok minął bardzo szybko. Było dużo zabawy i nauki, było wiele wspaniałych chwil. Przed przedszkolakami wakacje czas odpoczynku, podróży, poznawania ciekawych miejsc. Życzymy, aby nadchodzące wakacje były słoneczne, radosne, a przede wszystkim bezpieczne.