Przedszkole Miejskie nr 9
W Przedszkolu Miejskim nr 9, dzień wypełniony jest kolorowymi zabawami, eksperymentami i ciekawymi pracami plastycznymi. Czasami, gdy nie ma szans na słonko - wybór jest prosty - przedszkolaki robią tęczę na talerzu oraz malują mieszkańców łąki.
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja - święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci także postanowiły uczcić barwy ojczyste. Tydzień był poświęcony poznawaniu symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce. Przedszkolaki miały okazję również poznać symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Wykonały prace plastyczne i odśpiewały z powagą i w pozycji na baczność zwrotkę i refren Mazurka Dąbrowskiego.
Projekt „Zabawa sztuką”
„Słoneczka”, czyli najstarsza grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 im. Wandy Chotomskiej w Będzinie w bieżącym roku szkolnym bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”, którego celem jest m.in. przybliżenie dzieciom postaci wielkich artystów malarzy i ich znanych na całym świecie dzieł.
Podczas zajęć dzieci poznały Vincenta van Gogha i jego słynny obraz „Gwiaździsta noc”, Pabla Picassa i jego twórczość, Paula Cezanne’a i jego martwą naturę. Dzieci bawiły się kolorem i rytmem, próbując odtworzyć obraz „Kwadraty z koncentrycznymi okręgami”, którego autorem jest Wasilly Kandinsky.
Aktywnie uczestniczyły w każdych zajęciach, wykazując się kreatywnością i dużą wrażliwością na sztukę. Tworzyły nocne niebo z wykorzystaniem ogromnej ilości tiulu i różnorodnych lampek, grały w grę „Roll a Picasso”, w której o wyglądzie dzieła decydował rzut kostką oraz próbowały odtworzyć martwą naturę z naturalnych przedmiotów. Podczas każdych zajęć dzieci zamieniały się w artystów malarzy, a dzieła, które powstały wzbudzają ogromny zachwyt!
Przedszkole Miejskie nr 13
29 kwietnia przedszkolaki z grupy „Żabki” i „Krasnoludki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Tańca. Motywem przewodnim tego święta jest celebrowanie tańca, czerpanie radości z uniwersalnego charakteru tej formy sztuki, przekraczanie granic kulturowych i etnicznych oraz łączenie ludzi przy pomocy uniwersalnego języka tańca.
Dzieci wiedzą, że taniec to wspaniała sprawa – dzięki niemu można się oderwać od codziennych zmartwień, zadbać o kondycję fizyczną, wprawić się w dobry nastrój. Przedszkolaki systematycznie rozwijają swoje umiejętności taneczne na zajęciach rytmicznych w ramach projektu „Będzińskie przedszkola równych szans”.
Sześciolatki z grupy „Żabki” realizują projekt edukacyjny pt.: „Przedszkolak - fotografem”. Dzięki niemu poznają tajniki fotografii cyfrowej. Głównym celem zajęć projektowych jest uwrażliwienie dzieci na otaczający je świat, zachęcenie do obserwacji, pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej. Na stronie internetowej PM nr 13 istnieje już pokaźnych rozmiarów galeria niezwykłych zdjęć samodzielnie wykonanych przez dzieci.
Dzieci z grup „Wiewiórki” i „Pszczółki” obchodziły Dzień Sportu, którego głównym celem było zachęcenie przedszkolaków do aktywności ruchowej, kształcenie zachowań prozdrowotnych oraz nabywanie wiary we własne możliwości. Ten dzień rozpoczął się rozgrywkami sportowymi, dzięki którym przedszkolaki mogły uczestniczyć w sportowej rywalizacji i poznać zasadę „fair – play”. Dzieci brały udział w różnorodnych konkurencjach, zawodach sportowych, uczyły się również jak przeprowadzić rozgrzewkę oraz jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia gimnastyczne. Przekonały się, że uprawianie sportu daje mnóstwo radości, energii i zadowolenia.
Dzieci z grupy „Pszczółki”, „Tygryski” i „Wiewiórki” świętowały Dzień słońca! Podczas zajęć dydaktycznych bawiły się pod znakiem Słońca: były informacje i ciekawostki o Słońcu, słoneczne tańce z wstążkami w kolorze żółtym, zabawy ruchowe przy muzyce, piosenki o Słońcu. Po wysłuchaniu wiersza „Słonko i jego zwyczaje”, powstały piękne prace plastyczne. Tego dnia w przedszkolu było słonecznie i wesoło, panowała radosna atmosfera, a żółty kolor dodał wszystkim pozytywnej energii.
Najstarsze przedszkolaki z grupy „Żabki” w ramach projektu „Poznajemy kraje Unii Europejskiej” realizowanego w ramach działalności eTwinning świętowały Dzień Europy wspólnie z partnerami projektu. Wraz z kolegami i koleżankami z innych państw uczestniczyli w telekonferencji. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne oraz językowe witając się w języku wybranego państwa. Dzień ten upłynął w barwach unijnych i w atmosferze życzliwości i szacunku do innych.
Ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy pod nazwą Tydzień Bibliotek, w tym roku odbyła się pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Dzieci z grupy „Żabki” wzięły udział w Wydarzeniu eTwinning tworząc chmury wyrazowe promujące czytelnictwo i biblioteki. Chmura, która powstała, składała się ze skojarzeń naszych przedszkolaków odwołujących się do wycieczki, którą odbyły do biblioteki razem ze swoimi kolegami jeszcze przed pandemią.
15 maja swoje święto ma niezapominajka. Dzieci z grupy „Tygryski”, „Wiewiórki” oraz „Pszczółki” celebrowały ten niezwykły dzień. W przedszkolnych salach zrobiło się niebiesko za sprawą błękitnych strojów i akcesoriów wykorzystywanych do zabaw. Przedszkolaki dowiedziały się, że jest to dzień nie tylko przyrody i ekologii, ale również serdeczności, życzliwości i radości. Milusińscy posadzili sadzonki niezapominajek i poznali je oglądając bukiecik ciętych kwiatów.
Z zapałem wykonywali prace plastyczne, rozwiązywali zadania na tablicy interaktywnej, pracowali w małych zespołach układając „niezapominajkowe” puzzle. Z zaciekawieniem również wysłuchali opowiadania B. Szelągowskiej „Prawdziwa historia niezapominajki”, a na zakończenie zaśpiewali „niezapominajkową” piosenkę.
Laureaci Przedszkol Miejskiego nr 13
Trwająca pandemia nie przeszkadza w rozwijaniu talentów i uzdolnień podopiecznych przedszkola. Dowodem na to są liczne nagrody i wyróżnienia, jakie zdobywają w różnorodnych konkursach i przeglądach z konieczności realizowanych online:
- Dzieci z grupy Żabki, godnie reprezentowały przedszkole w konkursie fotograficznym pt. „Piękne są nasze barwy ojczyste” organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Będzinie zdobywając w kategorii przedszkola I miejsce,
- W konkursie plastycznym pt.: „Drzewo w czterech porach roku”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 11 w Będzinie I miejsce zdobyła Natasza Gola z grupy „Żabki”,
- W tegorocznej zdalnej edycji miejskiego konkursu Humor przedszkolaka - „Powiem Tobie co myślę o sobie” organizowanej przez Przedszkole Miejskie nr 10 im. Marcina Szancera w Będzinie I miejsce zajęła Natalia Głąb z grupy „Tygryski”,
- Nina Głąb z grupy „Motylki” została laureatką IV Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego Autorów Poezji Dziecięcej pod hasłem „Wiosna z wartościamii” zorganizowanym z przez Przedszkole Miejskie nr 5 im. Króla Maciusia w Będzinie. Jej prezentacja zyskała uznanie jury konkursowego i przyniosła jej prestiżowe I miejsce.
Przedszkole Miejskie nr 2
22 kwietnia, w atmosferze wspaniałej zabawy, wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w Ekologicznym Torze Przeszkód, którego pokonanie wymagało nie tylko sprawności fizycznej, ale przede wszystkim umiejętności pokonywania trudności oraz wykazania się wiedzą o segregowaniu śmieci.
23 kwietnia dzieci obchodziły Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Przez cały dzień przedszkolaki poznawały twórców oraz proces powstawania lektur, przypominały sobie twórczość literackich laureatów Orderu Uśmiechu. Jednak najwięcej entuzjazmu wzbudziła możliwość samodzielnego opracowania książeczki obrazkowej oraz podjęcia zabawy tematycznej polegającej na wcielaniu się w rolę bibliotekarzy i czytelników.
W maju dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Będzinie realizowały kolejne zadania ogólnopolskiego projektu Piękna Nasza Polska Cała poznając legendy związane z ojczystym krajem, wzbogacając wiedzę na temat Unii Europejskiej, układając według kodu flagę Polski, wykonując przez „Krasnoludki” grupową pracę fotograficzną, która podczas IX Konkursu- Piękne są nasze barwy ojczyste – organizowanego przez I L.O. im. M. Kopernika w Będzinie zdobyła II miejsce.
4 maja zorganizowano dla wszystkich grup zajęcia poświęcone tematyce bezpieczeństwa. Data nie była przypadkowa, bowiem w Międzynarodowym Dniu Strażaka przedszkolaki wzięły udział w Pozorowanym Alarmie Przeciwpożarowym, który był okazją do zdobycia wiedzy i praktycznego przygotowania do przeprowadzenia ewakuacji i niesienia pomocy w zaistniałej sytuacji. Zorganizowane zajęcia odbyły się w ramach realizacji autorskiego programu Akademia Bezpieczeństwa Malucha, który powstał i jest wdrażany dzięki współpracy z WOPR Sosnowiec, MSKS Zagłębie i Stowarzyszeniem Motocyklowym Dawcy Uśmiechu.
W przedszkolu Miejskim nr 2 stawia się na umożliwienie wszystkm dzieciom rozwijania swych indywidualnych zdolności. Z tego powodu wzbogacono ofertę edukacyjną o ogólnopolski program Uczymy Dzieci Programować. Poprzez zabawę z wykorzystaniem maty, krążków humanistycznych oraz kolorowych kubeczków rozwija się u dzieci umiejętność logicznego i algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, szukania różnorodnych rozwiązań a wszystko to by oswoić naszych wychowanków z nowymi technologiami.
W ramach projektu Kreatywny Przedszkolak odbyły się ostatnie już z cyklu zajęcia polegające na twórczym podejściu do zadania Sadzonka dla Mamy i Taty. Jak widać nasze przedszkolaki nie tylko wykonywały prace plastyczne, a także wzięły udział w praktycznych zajęciach z ogrodnictwa.
Przedszkole Miejskie nr 2 w Będzinie nieustannie promuje zdrowy tryb życia i na przekór panującej pandemii wzmacnia się odporność przebywając na świeżym powietrzu oraz organizując zajęcia ruchowe w myśl założeń autorskiego programu „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.
Mając na uwadze rozwój fizyczny podopiecznych zorganizowano zajęcia zachęcające ich do podejmowania wszelkiej aktywności ruchowej. Dzięki udziałowi w Akcji Zdrowo i Wesoło koordynowanej przez Panią Beatę Kubicę przedszkole pozyskało certyfikat, potwierdzający realizację wszystkich wyznaczonych zadań, z czego jesteśmy dumni.
W maju zrealizowano także cele projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury, wykonując VI moduł - Mały Miś i Supertajny Projekt. Przechodząc przez kolejne etapy wyzwania wyczarowano w końcowym efekcie: Kartkę Niezapominajkę dla naszych super bohaterów…. czyli wspaniałych Rodziców.
Przedszkole Miejskie nr 5
Dzień Pielęgniarki
W maju w Przedszkolu Miejskim nr 5 im. Króla Maciusia Pierwszego w Będzinie obchodzono Dzień Pielęgniarki. Podczas spotkania z Panią Alą, dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody oraz jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Ponad to dzieci dowiedziały się co należy posiadać w swojej domowej apteczce. Pani Ala zademonstrowała niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, a nawet mierzenie ciśnienia. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną – apteczka pierwszej pomocy.
Dentobus
Przedszkolaki wiedzą jak ważne jest dbanie o zdrowie, wiedzą również, iż jedną z ważniejszych czynności higienicznych jest dbanie o zdrowe ząbki.
W maju, w związku z propagowaniem zasad zdrowego trybu życia i higieny osobistej pod przedszkole nr 5 przyjechał dentobus, czyli mobilny gabinet diagnostyki stomatologicznej. Dzieci po wcześniejszej prelekcji na temat prawidłowego mycia zębów i dbania o higienę jamy ustnej udały się do mobilnego gabinetu stomatologicznego i pod opieką swoich Pań w małych grupkach wsiadały do zaczarowanego busa. Tam witały je uśmiechnięte Panie, które zrobiły im przegląd ząbków. Na pożegnanie przedszkolaki otrzymały specjalną naklejkę.
„Słodkie życie pszczół”- warsztaty edukacyjne
W Przedszkolu Miejskim nr 5 odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące życia pszczółek. Celem warsztatów przyrodniczych było kształtowanie proekologicznej postawy dzieci, zwiększanie ich wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody oraz uzmysławianie jak ważne dla ludzi jest życie pszczół.
Dzieci dowiedziały się, że pszczoły nie tylko produkują miód, ale dostarczają również wielu innych równie cennych produktów. Zwykle boimy się podejść blisko tych owadów w obawie przed użądleniem. Aby to zmienić na zajęciach obecny był bezpieczny ul pokazowy z żywymi pszczołami. Ponadto zaprezentowany został strój pszczelarza oraz wszystkie niezbędne do jego pracy narzędzia. Dzieci podczas pokazu mogły wcielić się w prawdziwego pszczelarza i ubrać się w jego strój roboczy. Przedszkolaki były zachwycone i zaciekawione treścią i formą zajęć o pszczółkach. Na koniec dzieci mogły degustować kilka rodzajów miodu, co było najprzyjemniejszą częścią spotkania.
Przedszkole Miejskie nr 10
W Przedszkolu Miejskim nr 10 im. Jana Marcina Szancera przedszkolaki obchodziły wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci uczestniczyły w quizie ekologiczno-przyrodniczym, rozwiązywały zagadki, wykonywały prace plastyczne, uczestniczyły w zabawach muzycznych.
„Biedronki” obchodziły Światowy Dzień Książki. Dzieci obejrzały film edukacyjny: „Jak powstaje książka?”, poznały rodzaje książek, nauczyły się o nie dbać. Na zakończenie obchodów „Dnia książki” dzieci wykonały kolorowe zakładki.
W Przedszkolu Miejskim nr 10 rozstrzygnięto organizowany zdalnie miejski konkurs „Humor Przedszkolaka” pt.: „Powiem Tobie, co myślę o sobie”. W tym roku ze względu na trwającą epidemię uczestnicy konkursu przesłali na adres przedszkola filmy z występem. Do przedszkola zostało nadesłanych 6 filmów. Ze względu na ich wysoki poziom, członkowie jury nie mieli łatwego zadania. Obrady były długie i burzliwe. Ostatecznie udało się wyłonić laureatów.
- I miejsce - Natalka z Przedszkola Miejskiego nr 13 im. Juliana Tuwima w Będzinie,
- II miejsce - Tymoteusz z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Będzinie,
- III miejsce - Amelia z Przedszkola Miejskiego nr 2 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Będzinie.
Wyróżnienia otrzymali:
- Julka z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 9 w Będzinie,
- Marcin z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Będzinie,
- Marcelina z Przedszkola Miejskiego nr 5 im. Króla Maciusia Pierwszego w Będzinie,
- Aleksander z Przedszkola Miejskiego nr 15 w Będzinie,
- Szymon z Przedszkola Miejskiego nr 10 im. Jana Marcina Szancera w Będzinie.
W dniu 2 maja 2021 roku przedszkolaki świętowały „Dzień Flagi”. Był to czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowy na temat symboli narodowych: flagi, godła, hymnu, a także na wykonanie szeregu prac plastycznych. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją patriotyzmu.
III turniej o tytuł „Przedszkolnego Mistrza gry w warcaby.
W dniu 13 maja w Przedszkolu Miejskim nr 10 im. Jana Marcina Szancera w Będzinie odbył się III turniej o tytuł „Przedszkolnego Mistrza gry w warcaby. W tym roku rozgrywki odbyły się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Uczestnikami rozgrywek były dzieci 5,6 letnie.
Zawodnicy grali systemem pucharowym. Pary zostały wyłonione poprzez losowanie, wygrani z danej pary przechodzili do półfinału. Reprezentanci zaprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom.
Gry planszowe rozwijają wiele umiejętności bardzo cennych dla dzieci przedszkolnych. Wprowadzają dzieci do programowania, kształtują logiczne myślenie, rozwijają umiejętności przestrzegania ustalonych zasad i reguł gry. Ponadto uczą umiejętności takich jak radzenie sobie z wygraną lub porażką poprzez zabawę i czystą rywalizację.
Tytuł „Przedszkolnego mistrza gry w warcaby” oraz
- I miejsce zdobył Franciszek Kuc,
- II miejsce Maria Sobol,
- III miejsce Oskar Zając,
- IV miejsce Wojciech Lorenz.
W środę 19 maja przedszkole odwiedził Dentobus - nowoczesny, mobilny gabinet stomatologiczny. Dzieci mogły wzbogacić swoją wiedzę na temat higieny jamy ustnej, a dzięki wizycie specjalistów oswoić się z badaniem stomatologicznym.
Przedszkole Miejskie nr 12
Kubusiowi przyjaciele natury
Przedszkole Miejskie nr 12 wzięło udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Przez cały tydzień przedszkolaki uczyły się o ekologii przez zabawę. Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Przedszkolaki mogły przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku do przyrody i ekologicznych zachowań.
Rowerowy Maj
Dzieci biorą udział w Kampanii Rowerowy Maj. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak i nauczyciel, który w maju dotrze do przedszkola w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat grupowy.
Dzień Niezapominajki
Przedszkolaki z przedszkola nr 12 po raz pierwszy włączyły się w obchody Dnia Polskiej Niezapominajki. 14 maja dzieci ubrane były w niezapominajkowe kolory, również sala przedszkolna udekorowana została na niebiesko. Tego dnia w przedszkolu przeważał kolor niebieski. Dzieci wysłuchały bajki o Niezapominajce, dowiedziały skąd pojawił się pomysł ustanowienia Dnia Polskiej Niezapominajki. Święto to ma przypominać przedszkolakom o tym, aby zawsze pamiętali o pięknie naszego kraju, regionu i o przyrodzie. Podczas uroczystości dzieci wspaniale się bawiły, miały możliwość rozwijania swojej wrażliwości estetycznej, muzycznej i plastycznej, a przede wszystkim kształtowały w sobie postawy proekologiczne. A na zakończenie każdy dostał medal „wesołej niezapominajki".
Majowe zajęcia patriotyczne
Majowe święta, stały się doskonałą okazją do poruszenia z przedszkolakami tematyki patriotycznej. Poczucie przynależności narodowej należy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat. Podczas zajęć dzieci z najmłodszej grupy „Biedronki” poznały barwy narodowe, wygląd polskiego godła oraz flagi. W ten sposób chciały uczcić nadchodzące święta. W taki oto sposób, mali Polacy z grupy maluszków uczcili majowe święta. Była to dla nich prawdziwa lekcja patriotyzmu.
Konkurs plastyczno-techniczny „Ekoludek”
Dzieci z grupy „Pszczółki” wzięły udział w konkursie plastyczno-technicznym „Ekoludek”. Ich zadaniem było wykonanie dowolnego ludzika z różnych odpadów dowolną techniką płaską lub trójwymiarową. W pracy należy wykorzystać m.in. plastikowe butelki, nakrętki, kapsle, surowce wtórne nadające się do recyklingu, czyli ponownego przetworzenia. Ludziki wyszły bardzo ciekawie. Dzieci bardzo się postarały. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę. A salę grupy przez długi czas ozdabiały piękne ekoludki.
Zajęcia matematyczne
Dzieci z grupy „Pszczółki” uczestniczyły we wspólnych zabawach rozwijających umiejętności matematyczne. Przy pomocy wielobarwnego wiatraka matematycznego wspólnie doskonaliły orientację w schemacie ciała i przestrzeni, ćwiczyły koordynację, równowagę, utrwalały kolory, kształty i figury geometryczne. Ponadto uczyły się umiejętności współpracy i działania w grupie. Przedszkolaki aktywnie uczyły się matematyki, jednocześnie bawiąc się. Wspólne działania dostarczyły wszystkim wielu pozytywnych wrażeń.
Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 9
Dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 9 w Będzinie biorą udział w wielu projektach edukacyjnych. Jednym z nich jest ogólnopolski projekt „Z kulturą mi do twarzy”, którego celem jest wprowadzenie uczniów w świat wartości oraz promowanie kultury w szerokim zakresie. Oddział przedszkolny współorganizował akademię z okazji świąt majowych, na którą dzieci przygotowały pieśni patriotyczne.
Uczennica Zosia Olejniczak otrzymała nagrodę w diecezjalnym konkursie plastycznym „Św. Józef - opiekun Świętej Rodziny, opiekun naszych rodzin” zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole w Pyrzowicach.
Zosia Chłopaś zajęła 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym - ilustracja do spektaklu „Czerwony Kapturek” organizowanym przez Ośrodek Kultury w Będzinie.
Julia Nowakowska została wyróżniona w konkursie recytatorskim - Humor Przedszkolaka „Powiem Tobie co myślę” o sobie organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 10 w Będzinie.
Dzieci z oddziału przedszkolnego biorą udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych w szkolnych pracowniach - biologicznej, fizycznej, chemicznej, geograficznej i artystycznej. Poznają otaczający świat poprzez doświadczenia i już nie mogą się doczekać, aż rozpoczną naukę w klasie pierwszej.
Przedszkole Miejskie nr 15
W maju przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 15 wzięły udział w wielu konkursach. Dzieci z grupy „Kropelki” uczestniczyły w artystycznym konkursie „Grodzieckie widoki w sztuce” organizowanym przez Ośrodek Kultury w Będzinie. Dzieci przygotowały piękne prace, które przedstawiały wieżę ciśnień widoczną z okna ich sali. Nagrodę otrzymał Mikołaj Pawłowski.
„Kropelki” z zapałem przygotowywały również prace plastyczne do III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bajkowa wiosna” organizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 10 w Będzinie. Inspiracją był dla nich utwór „Przyjście wiosny” Jana Brzechwy. Teraz z niecierpliwością czekają na rozstrzygnięcie konkursu.
W tegorocznej edycji konkursu „Humor Przedszkolaka” przedszkole reprezentował Olek z grupy „Rybki” otrzymał on wyróżnienie za interpretację wiersza Marii Konopnickiej ,,Stefek Burczymucha".
W maju ruszyła kolejna edycja kampanii Rowerowy Maj, która cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Bierze w niej udział ponad 75% wychowanków przedszkola. Dzieci chętnie przyjeżdżają do przedszkola na rowerach i hulajnogach. Nie przeszkadza im w tym nawet niesprzyjająca pogoda. Najmocniejszą grupą są 3-letnie „Serduszka”. Nawet deszcz i chłód nie przeszkodziły dzieciom w aktywności i przejazdach.
26 maja to wyjątkowa data w kalendarzu każdego dziecka, ponieważ w tym dniu obchodzimy w Polsce Dzień Matki. Nasze przedszkolaki przygotowywały się do niego z wielkim zaangażowaniem. Uczyły się wierszy, piosenek i tańców. Przygotowywały piękne prezenty: laurki, dekorowane własnoręcznie pierniczki, ramki z zdjęciami, papierowe kwiaty, ogród w słoiku. Występy dzieci zostały nagrane i wysłane do Mam, aby uczcić ten wyjątkowy dzień i podziękować za wielką miłość.